Pomáháme společně

Anička Šmídová (18 let)
je cílevědomou a snaživou studentkou druhého ročníku Obchodní akademie ve Veselí nad Moravou, kde studuje informační technologie. Je nadšená fotografka, má ráda hudbu, učí se anglicky a nadevše miluje požární sport. Je to nadšená hasička, kterou rodina podporuje celým svým srdcem. Měla tu smůlu, že se narodila s dětskou mozkovou obrnou ve formě spastické triparézy (tzn. má poruchu hybnosti obou dolních končetin a jedné horní). Nemoc způsobila opožděný pohybový vývoj, takže se poprvé postavila až ve třech letech a teprve po ortopedické operaci v šesti letech začala chodit s pomocí berliček na krátké vzdálenosti.
Rodina se velmi snaží zlepšovat její zdravotní stav a investuje nemalé peníze do speciálních ortéz, rehabilitací, hypoterapií, masáží a lázeňských pobytů. Na spoustě těchto činností se bohužel finančně nepodílí zdravotní pojišťovna, a tak je rodina odkázána sama na sebe.
Aničku čeká náročná operace kotníků a kolen, která ji zase posune v její šanci na alespoň pár samostatných kroků a přiblížení se normálnímu životu a svým vrstevníkům. Po této operaci bude následovat 6 – 8 týdnů v sádrách a obvazech a následně se vrátí k rehabilitacím a snaze vyhrát nad nemocí, která jí brání chodit. Chceme pomoci rodině a finančně přispět na speciální rehabilitační program KLIM THERAPY v lázních Klimkovice, který jí může výrazně pomoci k samostatnější chůzi. Tyto rehabilitace bohužel nejsou hrazeny zdravotní pojišťovnou, a aby mohla Anička na tento program nastoupit, tak potřebuje 118 000 korun.
Pomůžeme jí společně splnit sen o samostatné chůzi?? ????????
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení